Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


     Глаукома – складне захворювання ока, яке за пізнього виявлення та без адекватного лікування призводить до неминучої сліпоти.
З погляду сучасної офтальмології глаукома – це група гетерогенних захворювань, що мають різне походження, але спільні симптоми. Існує багато класифікацій глаукоми, але найбільш практичними є: за часом виникнення (вроджена інфантильна, ювенільна, дорослих), за походженням (первинна, вторинна), за механізмом підвищення внутрішнього очного тиску (ВОТ) (відкритокутова, закритокутова), за ступенем ушкодження голівки зорового нерва (початкова, розвинута, задавнена), за перебігом (стабільна, нестабільна).
     Перешкодою в процесі ефективного лікування глаукоми та збереження зору із цією патологією є низка проблем, насамперед несвоєчасна діагностика.
     Доведено, що виявлена глаукома на ранніх стадіях та призначення правильного лікування сприяють сповільненню патологічних процесів і допомагають зберегти зір на роки.
     При ознайомленні з матеріалами даної виставки всі бажаючі матимуть змогу взяти для себе потрібну інформацію на дану тему, а також матеріали, як зберегти та покращити зір як традиційними, так і нетрадиційними методами.
     Є кілька книг по офтальмології на англійській мові.
     Запрошуємо до перегляду даної виставки!!!

                                                                                                                                                                          Підготувала Оксана Іконяк