Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


   Про наркоманію сьогодні говорять у всьому світі. З нею пов’язують і падіння звичаїв, і зростання злочинності, і збільшення транспортних й інших подій. Ця проблема турбує політиків, медиків, юристів, педагогів. Це соціальна трагедія.

   У нашій країні боротьба з наркоманією тривалий час велася без широкого розголосу. Однією з причин поширення наркоманії є дефіцит знань про наркотики та їх згубний вплив на організм. Суспільство має розуміти, що наркоманія - це хвороба дуже небезпечна.

   Наркотики приносять набагато більше горя і страждань, ніж радості. За цю псевдорадість доводиться розплачуватися найдорожчим - своїм здоров’ям, щастям, майбутнім, а іноді  життям. Наркоманія - це важка хвороба психіки і всього організму, яка без лікування веде до деградації особистості, повної інвалідизації та передчасної смерті.

   Наркотики, потрапляючи до організму, дезорганізовують психічні процеси, призводять до якісних порушень сприйняття кольору, форми предметів, звуків, втрачається відчуття часу і простору. Порушення серцево-судинної системи у наркоманів виявляється болем у ділянці серця, порушення ритму, задишки. Не залишається збоку й травна система, ендокринна система, печінка, нирки та інші органи. Наркомани часто страждають на такі захворювання як вірусний гепатит, сифіліс, пневмонія, тромбофлебіт та різні захворювання шкіри. Діти, народжені від матері-наркоманки страждають судомами та іншими проявами.

   Життя наркомана - це повільне згасання. З кожним прийомом все сильніше затягується петля, все ближче людина наближається до смерті. Знесилений і виснажений наркоман ніби-то присутній під час власного психічного і фізичного знищення.

   Необхідно назавжди запам’ятати, що найбільша небезпека полягає в першому прийомі наркотику.