Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


Твоє здоров’я - чисте повітря, вода і їжа. Вставай ранком з радістю, лягай спати з посмішкою. Ти радієш, ти посміхаєшся - значить ти здоровий. Не лікуй хворобу, лікуй своє життя, живи за законами природи і розуму. Якщо немає здоров’я - мовчить мудрість, не може розквітнути мистецтво, не грають сили, марне багатство і безсилий розум...

(ГЕРОДОТ)

 

Серед найважливіших завдань сьогодення є здійснення систем заходів по збільшенню тривалості життя і трудової активності, зміцнення здоров’я. Адже здоров’я - це функціональний стан організму людини, який забезпечу тривалість життя, фізичну та розумову працездатність, відтворення здорового потомства. Багато вчених розглядає здоров’я, як форму життєдіяльності організму, яка забезпечує йому необхідні якість життя і максимально можливу його тривалість.

Здавна люди мріяли не просто про довголіття, а про творче, життєрадісне довголіття. Здоров’я та довголіття забезпечують численні впливи на організм природно-кліматичних, соціальних, побутових, психологічних чинників, способу життя та ін.

Широке використання фізичної культури має велике оздоровче та профілактичне значення. Фізичне тренування та загартування повинні регулярно здійснюватись. Вони необхідні для поліпшення здоров’я. Друга необхідна умова для збереження здоров’я - це боротьба з власним апетитом та правильне харчування.

Бажаючи усім нам міцного здоров’я, творчого довголіття, наснаги для подальшого повноцінного життя ми забуваємо про наші звички та, як вони впливають на наш організм та здоров’я. Особливо велику небезпеку для нашого здоров’я завдає вживання алкоголю, наркотиків, тютюнопаління.

БЕРЕЖІМ ЗДОРОВ’Я, БО ЙОГО НЕ КУПИШ ЗА ГРОШІ!