Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


Нові загрози виникли в світі - це важкі та небезпечні хвороби. які сколихнули весь світ: вірус Ебола, Зіка, кліщовий Лайм бореліоз.

Вірус Зіка здатний чинити серйозний вплив на здоров’я населення і може швидко поширюватися в міжнародних маштабах. Він ввійшов до переліку подій, які спричинюють надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я на світовому рівні. Перенощиками хвороби є комарі. Заразитися можна й через кров, а також статевим шляхом. Є імовірність уражень нервової системи й високої тератогенної дії  вірусу через велику кількість немовлят з вродженою вадою - мікроцефалією. Захворювання перебігає доброякісно, без вираженої інтоксикації, з нетривалою гарячкою та висипом. 

Людство спіткала чергова катастрофа - епідемія висококонтагіозної вірусної геморагічної гарячки Ебола. Гарячка поширюється гостро з підвищенням температури тіла, симптомів інтоксикації, сильного головного болю, болю в суглобах, м’язах. Пізніше з’являється сухий кашель, сухість і першіння в горлі, колючий біль у грудній клітці. На 2-3 день виникають біль у животі, нудота, діарея. На 4-5 день з’являється плямисто-папульозна висипка. Виникають кровотечі, шок, набряк легень, які є причиною летальності.

Ще однією важливою причиною сьогодення залишається хвороба Лайма або кліщовий бореліоз. Це відбувається при укусах кліщів. При укусі борелії потрапляють в організм людини. Інкубаційний період становить від 3 до 21 доби. На місці укусу виникає невелика червона пляма, яка швидко розповсюджується у вигляді еретимічного кільця. За відсутності лікування хвороба дає ускладнення, можливі мінінгіти, енцефаліти та інші патології. Також уражається серцево-судинна система, ураження суглобів. Для діагностики існуючої та раніше перенесеної інфекції використовують імуноферментний аналіз. Проте слід пам’ятати, що після мандрівок у лісі чи парку, ротрібно перевірити усі частини тіла. У разі виявлення кліща обов’язково звернутися до лікаря, а коли такої можливості немає, - видалити акуратно кліща, захопивши біля голови, щоб не розчавити і не залишити голову. Місце achaten-suisse.com укусу ретельно обробити антисептиком. Обов’язково зробити аналіз і звернутися до лікаря.