Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


   Хвороба Альцгеймера - це захворювання головного мозку, за якою спостерігається зниження розумових здібностей, ослаблення пам’яті й порушення здібності до навчання, втрата здорового глузду. Цю хворобу вважають однією з найменш вивченою у світі. Досі невідомі причини цього захворювання.

   Перше, чим відрізняються хворі, - це часткова втрата пам’яті, дезорієнтація в часі й просторі, труднощі у спілкуванні та підборі правильних слів. З часом хвороба призводить до повного розладу психіки.

   За статистикою ця хвороба уражає літніх людей, але останніми роками хвороба молодшає. Причиною помолодшення став дуже насичений ритм життя, потік різної інформації, мозок мало відпочиває.

   Зменшити ризик захворіти можна, якщо вести здоровий спосіб життя, більше їсти овочів та фруктів, відмовитися від куріння та алкоголю, тримати мозок в активному стані: читати, розв’язувати головоломки - усе, що завгодно, аби тільки активно працювала сіра речовина мозку. Раніше лікарі не могли зрозуміти, як рівень білка може бути пов’язаний із патологією хвороби Альцгеймера. Найбільше цей рівень підвищується в головному мозку.

   Тепер можна визначити цю хворобу на ранніх стадіях. Потрібно частіше здавати аналізи на рівень білка. Особливо тим, хто спадково схильний до цієї хвороби. Існують медичні препарати, які допоможуть зняти деякі симптоми. Але повністю запобігти прогресуванню захворювання з їх допомогою неможливо, тільки сповільнити розвиток симптомів.