Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


     Щорічно метою проведення тижнів безпеки дорожнього руху є об’єднання зусиль державних органів, установ, організацій, засобів масової інформації, громадськості на пропагнду важливості дотримання правил дорожнього руху. Адже щороку на дорогах України гинуть тисячі людей, безліч отримують травми. ДТП є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років та другою серед дітей віком від 5 до 14 років.

     Більшість людей потрапляють під колеса через те, що не можуть вчасно передбачити небезпеку. Багато нещасних випадків з пішоходами трапляється тоді, коли вони поспішають, розмовляють по телефону чи слухають музику у навушниках. Причини аварій з боку водія є алкогольне сп’яніння, втома, помилка при прийнятті правильного рішення, перевищення швидкості.

     Знизити кількість ДТП можна впровадженням відео- та фотофіксаторів на дорогах, а також за допомогою адміністративних та штрафних покарань.

     14 липня Верховна Рада України прийняла законопроект № 2562 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху". 6 серпня Президент України підписав цей Закон. Законопроект передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про дорожній рух", згідно з якими буде здійснюватися автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху за допомогою технічних засобів з функціями фото- та відеофіксаці.

     А ще необхідно пам’ятати: безпека дорожнього руху - це життя!