Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


Мені дуже шкода людського здоров’я, цинічно, бездумно переведеного в дим. Мені нестерпно шкода життя, яке зотліло на кінчику сигарети...

/ Ф. Г. Углов /

 

     Куріння - одна з найнебезпечніших для здоров’я і водночас найпоширеніша шкідлива звичка. У наш час боротьба з курінням є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. Незважаючи на існуючі заходи проти вживання тютюну, значних успіхів у його подоланні поки що не досягнуто. Ця шкідлива звичка міцно утримується у побуті людей і продовжує розповсюджуватись. Викликає занепокоєння переміщення куріння у більш ранні вікові групи населення та поширення його серед осіб жіночої статті. Як сказав академік Ф. Г. Углов, "куріння чоловіка - біда, куріння жінки - подвійна біда, то загроза від жіночої сигарети подвійна: і для матері, і для її дитини."

     Нагромаджені факти і дані багатьох досліджень щодо отруйності тютюну, які має у своєму розпоряджені сучасна медична наука, свідчать про те, що його вживання завдає великої шкоди здоров’ю людини. Тривале надходження тютюнових отрут до організму справляє негативний вплив на діяльність всіх його органів і систем. Кожному, хто палить, рано чи пізно, доведеться відчути сумні наслідки цієї звички на своєму здоров’ї...

     Дія нікотину на організм складна і різнобічна. Він добре всмоктується через слизову оболонку рота, дихальних шляхів, органів травлення і шкіру. Передусім нікотин впливає на центральну і вегетативну системи. Проходячи дихальними шляхами, тютюновий дим подразнює слизову оболонку носоглотки, трахеї. Наслідком цього є кашель. А зміни, які відбуваються в органах дихання, стають передумовою для розвитку туберкульозу легень.

     Куріння часто є причиною розвитку виразкової хвороби. Особливо шкідливе куріння натще. Шкідливі речовини, що містяться в тютюновому димі, негативно впливають на ендокринні залози, а особливо статеві, що є причиною неплідності чоловіків. Куріння шкідливо позначається на зорі, слуху, нюху та смаку. Уражається зоровий нерв, внаслідок чого знижується гострота зору, порушується сприйняття кольорів. Розвиваються стійкі вегетативні неврози, що супроводжуються головним болем, шумом у вухах, запамороченням, дратівливістю. У людини постійно буває пригнічений настрій, вона втрачає сон і апетит.

    Численні дослідження встановили, що в тютюновому дьогті містяться понад 100 різних смол радіоактивних елементів. Потрапляючи в організм і нагромаджуючись в cialisfrance24.com ньому протягом тривалого часу, можуть утворювати злоякісні пухлини.

     Куріння шкідливо впливає на здоров’я не тільки курців, а й тих, хто змушені дихати димом. Це так зване пасивне куріння. Особливо шкідливо перебувати в накурених кімнатах вагітним і дітям. Під дією тютюнового диму діти погано сплять, порушується апетит.

     Боротися з курінням потрібно насамперед в сім’ї. Досвід свідчить, що в сім’ях, де курять батьки, діти частіше стають курцями.

     Статистичні дані свідчать, що курці передчасно старіють і набагато швидше вмирають. Не випадково в народі кажуть, що завзяті курці старими не бувають. Вони просто не доживають до глибокої старості.

     Отже, відмова від куріння є необхідною умовою віддалення старості і продовження життя...