Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


     Існує кілька десятків теорій розвитку онкологічного процесу в організмі людини. Серед причин раку називають спадковість, забруднену екологію, недостатність імунітету, особливості харчування, дію на організм вірусів і бактерій, а останнім часом - гельмінтів.

     У процесі обміну речовин в організмі утворюються токсичні продукти - гомотоксини. З точки зору фітотерапії і гомеопатії, хвороба - це гра токсинів, і динаміка її виявів відображає шлях пересування токсинів по організму, показуючи генетично слабкі органи й системи. Отже, рак - хвороба накопичення токсинів. Цей процес триває роками. Виражений ступінь накопичення "шлаків" у клітині - розвиток пухлин (доброякісних і злоякісних).

    Більшість людей у разі діагнозу "рак" впадають у розпач, що опинилися у безвиході. Ураження будь-якого органу вважається невиліковним. Проте, це далеко не так. По-перше, можливий неправильний діагноз. По-друге, усунення передракових станів, знання та виявлення значно поліпшує прогноз. По-третє, практично при будь-якому онкологічному захворюванні завжди є резерв часу для надання ефективної допомоги, що або продовжить, або збереже життя.

     Дуже важливим є психоемоційний стан, стресове навантаження на особистість. Перебування в довготривалому періоді хронічного чи наявність гострого психічного стресу підвищують ризик виникнення психічних зрушень. Висока стресостійкість та вміння організувати свою діяльність в умовах психічної напруги зменшують час зволікання по допомогу у лікуванні. Гальмують візит до лікаря й фінансові питання, а також відсутність підтримки, розуміння, відкритості у сім’ї та близькому оточенні.

     В зв’язку з цим завдання медичних психологів - знизити психічний дистрес у хворих, навчити знаходити способи зниження психоемоційного напруження, формуваня реалістичних уявлень щодо онкологічних захворювань та адаптивного стилю поведінки під час лікувального процесу.