Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


    На жаль, спливло досить багато часу, поки суспільство повністю осмислило ту непоправну шкоду, яку наркотики приносять людям. Сучасні вчені і практичні лікарі отримали безліч доказів шкідливої наркотичної дії, яка робить людину психічно, а потім фізично залежною.

    Наркоманія - це хронічне отруєння всього організму певними отрутами уповільненої дії. Під дією наркотичних отрут уражаються мільярди клітин, порушується взаємодія всіх систем. Наркотичні речовини руйнують всі органи, але передусім вони згубно впливають на центральну нервову систему, яка є для них основною мішенню. Відомо, що у головному мозку наркотичні і токсичні речовини затримуються значно у більшій кількості, ніж в інших органах. Великі дози спричиняють втрату чутливості, параліч нервових закінчень, а також загибель найтонших механізмів нервових клітин мозку.

    Наркотики вражають насамперед найскладніший, вищий відділ нервової системи - кору головного мозку. Штучні зміни нормального психічного стану за допомогою чужих людському організмові токсичних речовин, виводять з ладу психіку, розум - те, що робить людину людиною, відрізняють її від інших представників живого світу. Наркотик справді кращий засіб позбавити людину розуму - найціннішого, що даровано їй природою.

    Наркотики, потрапляючи до організму, дезорганізовують психічні процеси, призводять до якісних порушень сприйняття кольору, форми acheterdufrance.com предметів, звуків, втрачається відчуття часу і простору. У деяких випадках можливе формування психозів, що нагадують шизофренію з галюцинаціями.

    У матерів-наркоманок часто народжуються діти з фізичною потворністю або психічними відхиленнями, у них спостерігають затримку психічного розвитку. Часто новонароджені бувають непрацездатні.

    Психічні розлади настільки різноманітні, що неможливо описати всі. Наркомани нагадують хворих з органічними ураженнями головного мозку: міміка млява, вираз обличчя апатичний, погляд безглуздий, нерухомий, мовлення монотонне, моторика порушена. Життя наркомана - це повільне безперервне згасання. З кожним прийомом наркотику сильніше затягується потяг, все ближче людина наближається до смерті. Знесилений і виснажений до краю наркоман ніби-то присутній під час власного психічного і фізичного знищення. Тому, перш, ніж розпочати прийом наркотиків, потрібно подумати про те, що ставиться на карту. А ставиться здоров’я, доля, життя - найдорожче, що у вас є. Чи варто ризикувати? Жити або не жити? Ось у чому питання...