Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


    Цукровий діабет - одне з найпоширеніших захворювань. З кожним роком його частота неухильно зростає, він займає одне з перших місць серед найважливіших соціальних та медичних проблем. Це зумовлено значною мірою розповсюдженністю захворювань, розвитком важких ускладнень. Як причина летальності, діабет займає третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань.

    Діабет - це порушення обміну речовин через відсутність або неправильну дію інсуліну. До виникнення хвороби призводить руйнування клітин, що виробляють інсулін. Це відбувається, коли власна імунна система починає сприймати їх як ворожі організму і знищує їх. Знищення або відсутність інсуліну в організмі призводить до підвищення рівня цукру крові. Це викликає тяжкі симптоми: слабість, сухість в роті, сухість шкіри та слизових оболонок, підвищене сечовиділення. Саме ці скарги мають бути причиною візиту до лікаря.

    Рання діагностика та профілактика є провідною проблемою сьогодення. Одним із найважливіших і невідкладних завдань клінічної та профілактичної ендокринології є опрацювання реальних можливостей спадкової схильності організму до цукрового діабету, визначення його прихованих стадій.

    Для більш детального ознайомлення з даною проблемою, а також новими методами лікування, харчування та профілактики, запрошуємо відвідати нашу виставку.