Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


     Однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем в Україні продовжує залишатись туберкульоз. Туберкульоз - інфекційне захворювання, що передається в основному повітряно-пиловим чи повітряно-крапельним шляхом. Основну небезпеку в поширенні туберкульозу представляють хворі із легеневою формою туберкульозу. Збудник захворювання - мікробактерія туберкульозу - потрапляє в навколишнє середовище під час кашлю, чхання, розмови хворого на туберкульоз.

     Питання протидії туберкульозу в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики в сфері охорони здоров’я і соціального розвитку. Розв’язати цю проблему неможливо без своєчасного виявлення хворих, застосування ефективних методів діагностики та лікування.

    На виставці представлена: "Концепція загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки", а також практичні поради для безпеки медиків, матеріали про сучасні методи діагностики, перспективи подолання туберкульозу, а також інформація по соціально-психологічній підтримці хворих для формування прихильності до лікування.

     Запрошуємо до перегляду сімейних лікарів, терапевтів, фтизіатрів, пульмонологів, а також лікарів-інтернів, студентів і всіх, кого цікавить дана проблема.

     Виставка діятиме до 5 квітня 2018 року.