Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


28 липня Всесвітній день боротьби з гепатитом, заснований Міністерством охорони здоров’я. Для чого потрібно знати, що таке гепатити? Які вони бувають? І як вберегти себе від інфекції? Це глобальна проблема усього людства. Близько 1 мільйона щорічних смертельних випадків в усьому світі саме від цієї вірусної інфекції.
Гепатит – це запалення печінки, яке викликається вірусною інфекцією. Найнебезпечнішими вірусами гепатиту є В і С. Якщо не виявити захворювання вчасно і відразу не звернутися до лікарів, хвороба переходить у хронічну форму, що закінчується цирозом печінки і летальним випадком.

Гепатит А передається через немиті руки, заражені вірусом предмети, брудну воду та вживання забруднених харчових продуктів. Гепатити В і С передаються через кров і незахищений статевий контакт, заразитись гепатитом може й кожен з нас, наприклад, у салоні красоти не продезинфіковані робочі інструменти, під час переливання крові, під час пологів і у стоматолога. Симптоми гепатитів однакові: слабкість, нудота, блювота, біль у животі, жовтушність шкіри.

Найефективніший спосіб попередження інфікування вірусних гепатитів - це вакцинація.

Для подолання вірусних гепатитів, ВООЗ розробила Глобальну Стратегія сектору охорони здоров‘я по вірусному гепатиту на 2016 – 2021 роки – «На шляху до ліквідації вірусних гепатитів»

Ключові цілі Стратегії до 2020 та 2030 років:

  1. Скорочення нових випадків хронічного гепатиту В та С на 30% до 2020 р. та на 90% до 2030 р.;
  2. Скорочення кількості смертей на 10% та на 65% у 2020 та у 2030 р.

Прості правила як вберегти себе від інфекції гепатиту:

-         Уникайте контактів з кров’ю та рідинами організму інших людей.

-         Уникайте непотрібних ін’єкцій.

-         Уникайте випадкових статевих контактів.

-         Ніколи не давайте комусь вашу особисту бритву, зубну щітку, та інші засоби користування.

-         Використовуйте тільки стерилізовані інструменти.