Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


Доброго дня, дорогі відвідувачі бібліотеки!
Приходьте за новими знаннями.
 
M59  Мікробіологія, вірусологія та імунологія в запитаннях і відповідях: навч. посіб. / [В. П. Широбокова, С. І. Климнюка, О. П. Корнійчук та ін.] ; за заг. ред. В. П. Широбокова, С. І. Климнюка. - Тернопіль : ТДМУ, 2019. - 564 с.
 
Б63  Біологічна хімія для студентів ІІІ курсу фармацевтичного фа-Б63 культету. Спеціальність 226 "Фармація" (заочна форма навчання) : навч. - метод. посіб. / М. М. Корда, А. Є. Мудра, С. Р. Підручна та ін. - Тернопіль : ТНМУ, 2019. - 344 с.
 
К77  Філософія і методологія науки. Навчально-методичні матеріали для лекційних і семінарських занять, самостійної та індивідуальної роботи : посібник / Л. В. Кравчук, Т. Б. Кадобний, Л. О. Кравчук. - Тернопіль : ТНМУ, 2019. - 272 с.

Доброго ранку, наші любі читачі! ❤️
Хочемо познайомити вас з новими випусками журналів! Приходьте та читайте з задоволенням, наповнюючи себе новими знаннями!
 
"Кардіохірургія та інтервенційна кардіологія"
"Нейро News"
"Оториноларингологія"
"Медицина невідкладних станів"
"Астма та алергія"
"Ортопедия травматология и протезирование"
"Сучасна педіатрія"
"Cosmetology"

Орест Іванович Березовський народився 21 серпня 1941 року в селі Грабовець Тернопільського району Тернопільської області, тоді окупованого нацистською Німеччиною.
Закінчив Тернопільський медичний інститут (1963, нині університет).Працював лікарем-хірургом у Козлівської райлікарні (1963—1964, нині Козівського району), Тернопільської лікарні № 1 (1970—1974); асистент.
У 1985—? — доцент кафедри травматології та ортопедії, нині — доцент кафедри медичної біоетики і деонтології[2] Тернопільського державного медичного університету.
1-й заступник голови Українського лікарського товариства Тернопільщини, ініціатор побудови церков у селах Білоскірка та Застав'є Тернопільського району.

Саме медична бібліотека служить розширенню освітнього і практичного середовища для студентів, практичних лікарів, науковців, і не дає замкнутися тільки на підручниках і фаховій літературі.

Для вас, шановні читачі, Тернопільська обласна наукова медична бібліотека, пропонує, крім медичної та суміжної літератури, художню літературу світових класиків українською мовою.

Запрошуємо усіх скористатися новою послугою нашої бібліотеки.

        http://te-rada.org/list/?type=view&id=10071

        21 березня 2019 року в Тернопільській обласній науковій медичній бібліотеці відбулася зустріч з автором книг "Графологія - засіб пізнання себе та інших" та "Рукопис розкаже про людину багато" Дмитром Штокалюком. Присутні мали змогу поспілкуватися з автором і ознайомитися з графологією як наукою про почерк.

Як зазначає автор, графологія – це дуже цікава і пізнавальна царина психології, яка дозволяє глибше пізнати себе та свої можливості, а також оточуючих. За її допомогою встановлюють індивідуально-психологічні риси людини у вигляді позитивних та негативних проявів характеру, типів темпераменту, визначення психологічної сумісності чи несумісності людей, складання психологічних портретів політиків та історичних постатей. Станом на сьогоднішній день, графологія є ноу-хау для України, адже в період радянської окупації всі невигідні науки нищились комуністичною владою і через це ця гілка психології не достатньо розвинена в Україні, на відміну від провідних країн світу типу Ізраїлю, США, Франції, ФРН та інших, в котрих застосовують її для підбору персону, вивчення особистості тощо.

Загальновідомим фактом є той, що не має двох однакових почерків. Це викликано, тим що ми всі різні в психологічному та фізичному аспектах і це відображається в манускрипті та підписі. Графологія на відміну від інших психологічних методик є доволі простою у використанні, необхідно лише зразок почерку чи підпису для встановлення індивідуальних рис особистості. Приблизна точність результату аналізу рукопису та підпису становить 90-95%. Графологія дозволяє психологічно змінитись. Для цього потрібно підкорегувати певні графологічні ознаки в почеркові та підписі. Це вид психотерапії має назву «графотерапія». Отож, бажаємо вам успіхів в пізнанні себе та інших за допомогою графології.

http://te-rada.org/list/?type=view&id=7897

 

Шановні користувачі нашої бібліотеки! Тернопільська обласна наукова медична бібліотека запровадила нову послугу. За побажаннями читачів, працівники бібліотеки щоквартально надсилають на особисту електронну адресу читача списки статей із вузькопрофільних журналів за 24 медичними темами (охорона здоров’я, кардіологія, хірургія, гастроентерологія та ін.)

Усіх, хто бажає отримувати списки, просимо звертатись за додатковою інформацією у відділ абонементу ТОНМБ або за номером телефону (0352) 52-12-28 - відділ абонементу.

http://te-rada.org/list/?type=view&id=7616

 

Видання "Перинатальна психологія" є першою в Україні спробою системно висвітлити найважливіші психологічні, психіатричні та психокорекційні аспекти перинатального періоду. Охоплено період від зачаття до раннього постнатального періоду, проаналізовано зміни, які відбуваються в житті жінки, її сімейного середовища. Описані закономірності формування особистості немовляти залежно від перебігу перинатального періоду. Для лікарів-психіатрів, клінічних психологів, психотерапевтів, гінекологів, неонатологів, педіатрів та спеціалістів суміжних галузей: психологів, соціальних працівників тощо, а також для всіх тих, хто цікавиться цими питаннями.

У монографії "Медична допомога дітям в Україні" розглянуто шляхи удосконалення системи надання медичної допомоги дітям в Тернопільській області, що сприятиме зниженню рівня дитячої та підліткової захворюваності, дитячої інвалідності, малюкової і неонатальної смертності. Представлено сучасні моделі системи організації медичної допомоги дітям у країнах Європи, Америки, Прибалтики, розкрито їх позитивні та проблемні сторони з акцентуванням на відсутності універсальної моделі організації охорони здоров’я та необхідності створення своєї національної.

У навчальному посібнику "Неоперативна гінекологія" висвітлено питання діагностики та лікування головних гінекологічних захворювань. Основну увагу приділено патогенезу клінічних симптомів, представлено алгоритми діагностичного пошуку при синдромоподібних захворюваннях, викладено принципові підходи щодо тактики лікування та сучасні схеми консервативного лікування головних нозологій у гінекології. Рекомендовано для лікарів-інтернів, акушерів-гінекологів та лікарів загальної практики-сімейної медицини.

http://uozter.gov.ua/ua/news-1-21-427-strategiya-rozvitku-medichnih-bibliotek-ukraini-poshuk-novih-formativ

 

17-18 травня у м. Тернопіль Національною науковою медичною бібліотекою України спільно з бібліотекою ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України", Тернопільською обласною науковою медичною бібліотекою та секцією працівників медичних бібліотек Української бібліотечної асоціації проведено міжнародну науково-практичну конференцію "Стратегія розвитку медичних бібліотек України6 пошук нових форматів". В роботі конференції взяло участь понад 70 осіб: директори бібліотек медичних вишів, обласних наукових медичних бібліотек, працівники бібліотечно-інформаційних установ інших систем України та зарубіжні гості. На конференції з метою надання максимального доступу медичним працівникам всіх рівнів до наукової медичної інформації, створення єдиного інформаційного простору обговорювалися питання розширення корпоративної співпраці між бібліотеками і створення власних та використання спільних інформаційних ресурсів; впровадження дистанційних форм обслуговування користувачів; використання новітніх технологій в бібліотечно-інформаційному забезпеченні медичної науки, освіти та практичної охорони здоров’я; надання оперативного доступу до відкритих світових інформаційних баз з питань медицини, фармації та суміжних наук та ін.

https://te.20minut.ua/Vid-Chytachiv/u-ternopilskiy-oblasniy-naukoviy-medichniy-bibliotetsi---vistavka-do-v-10677017.html

 

 

 

До Всесвітнього дня нирки, який цього року припадає  на другий четвер березня (8-го березня), Тернопільська обласна наукова медична бібліотека репрезентувала книжкову виставку, на якій представлена література по профілактиці хвороб нирок, в тому числі нетрадиційними методами. Кожен відвідувач зможе знайти для себе корисну інформацію.

    Тернопільська обласна наукова медична бібліотека взяла участь у тренінгу "Написання грантових заявок та фандрейзинг для бібліотекарів", який відбувся у Тернополі 30-31 жовтня 2017 року.

    Тренер – Юрій Степанець, голова ВОМГО «Наше Поділля» (м. Вінниця) з 2002 р., голова правління Громадської спілки «Громадські ініціативи України», експерт з оцінки проектів конкурсів грантів, експерт напрямку «Транспорт та мобільність» у м. Вінниця в проекті «Інтегрований розвиток міст в Україні». Провів близько 80 тренінгів для неурядових організацій, вчителів, бібліотекарів, лідерів місцевих громад, органів місцевого самоврядування, місцевих депутатів.

    Захід проходив в рамках проекту «Трансформація бібліотек в сучасні центри розвитку громад», що впроваджується Благодійним фондом «Бібліотечна країна» у співпраці з Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «Опора» за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні в рамках національного проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні».

 

 

https://te.20minut.ua/Vystavky/u-medichniy-bibliotetsi--knizhkova-vistavka-rak-molochnoyi-zalozi-liku-10646369.html

 

     Рак молочної залози - найпоширеніше серед жінок у всьому світі онкологічне захворювання, яке залишається головною причиною смертності. І, незважаючи на значні успіхи мамології за останні десятиліття, проблеми профілактики, ранньої діагностики раку, а також лікування і реабілітації жінок, ще довго залишатимуться актуальними.

     Рак молочної залози відноситься до зовнішньої локалізації, яка доступна спостереженню і пальпації, тому є всі основи вважати, що рак повинен діагностуватися на ранніх стадіях. Проте, на жаль, так не є. Кожна жінка повинна зробити самообстеження грудної залози своєю життєвою звичкою. Для виявлення онкопатології молочної залози існує три методи скринінгу:

- самообстеження;

- клінічне обстеження;

- мамографія.

https://te.20minut.ua/Vystavky/yak-diti-pereselentsi-malyuyut-viynu-sviy-kray-i-dim-10642832.html

  

 

   Тернопільська обласна наукова медична бібліотека вдячна Яні Шкуратовій, представнику ГО "Луганська правозахисна група", за запрошення на Міжнародну виставку дитячих малюнків "Мій край - мій дім", виконаних дітьми переселенцями/потерпілими від збройного конфлікту на Сході України та окупації Криму. Переходячи від малюнка до малюнка, ми відчули біль і переживання дітей, які на власні очі бачили жахіття війни. Метою виставки було показати як військовий конфлікт на Сході України відобразився у творчості дітей. Як і більшість бібліотек міста, медична бібліотека також подала руку допомоги ВПО та стала пунктом збору дитячих малюнків.

 

https://te.20minut.ua/Vystavky/u-ternopoli--mandrivna-fotovistavka-proektu-music-life-10640856.html

 

     З 26 по 29 вересня 2017 року в приміщенні Тернопільської обласної наукової медичної бібліотеки відбулась фотовиставка музичного проекту "Music life". Проект "Music life" - це серія музичних діалогів та колобрацій між представниками різних культур та етнічних груп (українців, поляків, угорців, кримських татар). Організаторами проекту є громадська організація "Кримський дім у Львові" у пратнерстві з "УМСА Львів", мистецьким об’єднанням "Дзига" та громадською організацією "КримSOS". Захід організували за підтримки міжнародного фонду "Відродження" для того, щоб вивчати ідентичності через музику етнічних груп. В рамках проекту музиканти мали змогу поспілкуватися, дослідити культуру один одного, рефлексували на актуальні соціальні теми і вчилися вести діалог в повній імпровізації. Основну частину проекту було реалізовано в рамках щорічного міжнародного джазового фестивалю "Флюгери Львова", а її продовженням стала мандрівна фотовиставка, на якій зображені найяскравіші кадри міжкультурної музичної взаємодії. На сцені фестивалю "Флюгери Львова" та у джаз-клубі "Квартира 35" цього року взяли участь відомі музиканти - Усеїн Бекіров, Михайло Балог, Марк Токар, Любко Маріаш, Марічка Чічкова та інші; гурт "LBB", польський експресивний квартет "Siostry i Lotry", буковинський гуцул-хоп гурт "Гуцул Каліпсо", indie-ватага з Угорщини "Flop". Тернопіль став другим містом, після Ужгороду, де відбулась фотовиставка. Далі вона помандрувала у Чернівці.

     Виставку привезли у Тернопіль завдяки партнерській організації "Громадська платформа захисту прав постраждалих від збройного конфлікту в Україні" та її представнику Яні Шкуратовій. Красивим доповненням фотовиставки став музичний виступ учнів ЗОШ № 3 Юліани та Владислава Пилипів.

     Тернопільська обласна наукова медична бібліотека приєдналася до акції "Якщо ти не читаєш, тоді ми йдемо до тебе", яку напередодні Всеукраїнського дня бібліотек організувала Тернопільська міська ЦБС. Працівники бібліотеки дарували тернополянам книги з діючої у бібліотеці полички "Буккросинг", організованої читачами бібліотеки. А також запрошували віввідати обласну медичну бібліотеку.

      Здорові очі - запорука здоров’я // Свобода. - 2017. - № 65. - С. 4.

      До Міжнародного дня офтальмології медична бібліотека репрезентувала книжкову виставку.

      Наші очі - дивовижне творіння природи. Немає нічого більш красивого, ніж людські очі. Але нічого і більш складного і чутливого... Зберегти здорові очі протягом усього життя - це основне завдання, яке заслуговує особливої уваги.

     Серйозною проблемою сьогодення є порушення зорових функцій і захворювання очей. Адже науково-технічний прогрес приніс багато нового, а комп’ютеризація відкриває перед людством великі можливості. Та будь-яка медаль має дві сторони і розраховуватися за ці досягнення часто доводиться своїм здоров’ям, особливо якщо користуватися технікою бездумно та безконтрольно.

     Це стосується особливо дітей. А щодо дорослого населення, то сфера професійної офісної праці рідко коли обходиться без використання комп’ютера багато годин, і, як наслідок, зорова втома, близькорукість і весь комплекс функціональних порушень, які мають назву "комп’ютерна хвороба".

     Багато людей мають проблеми із зором і не знають, як цього позбутися. А причиною може бути сильне напруження очей. Існує декілька видів напруження: фізично-м’язеве, психічне, емоційне, яке зумовлене станом нервової системи.

     Очі - це своєрідний барометр як хорошого, так і поганого. Для того, щоб допомогти їм виконувати свої природні функції, необхідно хоча б час від часу розслабляти очі за допомогою простих вправ. Їх потрібно виконувати регулярно. Тут важлива якість і курс виконання лікувальних процедур.

     Література, запропонована на виставці, допоможе покращити зір за допомогою вправ, зарядки для очей та нетрадиційних методів лікування, а також містить корисні рецепти для покращення зору.

     Працівники Тернопільської обласної наукової медичної бібліотеки прийняли участь у творчому конкурсі Національної наукової медичної бібліотеки України "Українському роду нема переводу." Даний конкурс спрямований на розкриття багатогранності яскравих особистостей, які працюють у мережі медичних бібліотек України. Учасники конкурсу мали змогу представити свої роботи у номінаціях: вишивка, виготовлення ляльки-мотанки, декоративний розпис, писанкарство, вироби з бісеру, художнє плетіння, в’язання, вироби з природних матеріалів. Фотозображення творчих робіт  виставлялися під час проведення міжнародної науково-практичної конференції в Івано-Франківську. Учасники конкурсу відзначені подяками. 

Внаслідок окупації Криму та проведення АТО на сході України в країні з’явилися сотні тисяч мешканців Автономної Республіки Крим та Донбасу, які покинули домівки в зонах конфлікту, побоюючись за своє життя. Не виняток і наше місто. 28 квітня 2017 р. в приміщенні Тернопільської обласної наукової медичної бібліотеки для них було проведено День інформації, на якому присутні мали змогу зустрітись з працівниками бібліотеки та ознайомитись з літературою.

     20 квітня Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації відзначила 70-річний ювілей. У рамках святкування відбулась науково-практична конференція на тему "Перспективи розвитку медичної реабілітації в умовах реформування охорони здоров’я."

     Тернопільська обласна наукова медична бібліотека відвідала виставку творчого об’єднання "Берегиня" "Красу творімо разом", яка відбулась 4 квітня у бібліотеці № 4 для дорослих. На виставці експоновано більше 150 робіт ручної роботи. Гості мали змогу насолодитися чудовою атмосферою, грою на бандурі та співом. Висловлюємо щиру вдячність колегам за запрошення!

     3 квітня в приміщенні Тернопільської обласної наукової медичної бібліотеки відбулось засідання круглого столу за підтримки керівника юридичної служби західноукраїнського офісу "Крим SOS" Вячеслава Ломброзо, за участі внутрішньо переміщених осіб (ВПО), координатора Колл-центру для переселенців. На зустріч були запрошені Радник Міністра з питань ВПО Ірина Жигунова, представники соціального захисту населення, Ощадбанку, пенсійного фонду, центру зайнятості, центру вторинної безоплатної правової допомоги. Зустріч була спрямована на формування відносин із представниками даних організацій, полегшення адаптації ВПО, ліквідацію юридичної безграмотності, отримання відповідей на запитання. На заході розглядалися питання оформлення соціальних виплат, реалізації прав на пенсійне забезпечення, зайнятість, житло, приватизацію майнових ділянок, особливості працевлаштування ВПО, правового статусу майна, що залишилось на тимчасово окупованій території, захист такого майнового права та ін.

     30 червня на базі Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні проведено науково-практичну конференцію для неонатологів, педіатрів та лікарів загальної практики на тему: "Катамнестичне спостереження за дітьми впродовж перших років життя". На конференції порушувались наступні питання: диференційна діагностика гематурії у дітей; відкриті питання катамнестичного спостереження за новонародженими; розвиток головного мозку в ранньому дитинстві: як це впливає на подальше життя та ін. Медична бібліотека ознайомила своїх користувачів з новинами медицини та представила огляд медичної літератури.

     24 березня на базі обласної психоневрологічної лікарні відбулись курси з лікарями-неврологами, на яких висвітлювалися питання епілепсії, підходи до діагностики та протокольне лікування. В свою чергу обласна медична бібліотека для учасників курсів представила  перегляд відповідної медичної літератури по даній темі.

     У Тернопільській обласній науковій медичній бібліотеці відбулась зустріч з лікарем-методистом обласного центру здоров'я Іринею Гричук. Одним із захопленням пані Ірини є нетрадиційна медицина, іридодіагностика, оздоровлення за допомогою дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння та ін. А ще одним цікавим хоббі лікаря є вишивка технікою біскорню, про що йдеться в одній із програм ТТБ.

листопад 2014 р.