Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


      Здорові очі - запорука здоров’я // Свобода. - 2017. - № 65. - С. 4.

      До Міжнародного дня офтальмології медична бібліотека репрезентувала книжкову виставку.

      Наші очі - дивовижне творіння природи. Немає нічого більш красивого, ніж людські очі. Але нічого і більш складного і чутливого... Зберегти здорові очі протягом усього життя - це основне завдання, яке заслуговує особливої уваги.

     Серйозною проблемою сьогодення є порушення зорових функцій і захворювання очей. Адже науково-технічний прогрес приніс багато нового, а комп’ютеризація відкриває перед людством великі можливості. Та будь-яка медаль має дві сторони і розраховуватися за ці досягнення часто доводиться своїм здоров’ям, особливо якщо користуватися технікою бездумно та безконтрольно.

     Це стосується особливо дітей. А щодо дорослого населення, то сфера професійної офісної праці рідко коли обходиться без використання комп’ютера багато годин, і, як наслідок, зорова втома, близькорукість і весь комплекс функціональних порушень, які мають назву "комп’ютерна хвороба".

     Багато людей мають проблеми із зором і не знають, як цього позбутися. А причиною може бути сильне напруження очей. Існує декілька видів напруження: фізично-м’язеве, психічне, емоційне, яке зумовлене станом нервової системи.

     Очі - це своєрідний барометр як хорошого, так і поганого. Для того, щоб допомогти їм виконувати свої природні функції, необхідно хоча б час від часу розслабляти очі за допомогою простих вправ. Їх потрібно виконувати регулярно. Тут важлива якість і курс виконання лікувальних процедур.

     Література, запропонована на виставці, допоможе покращити зір за допомогою вправ, зарядки для очей та нетрадиційних методів лікування, а також містить корисні рецепти для покращення зору.