Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


https://te.20minut.ua/Vystavky/u-medichniy-bibliotetsi--knizhkova-vistavka-rak-molochnoyi-zalozi-liku-10646369.html

 

     Рак молочної залози - найпоширеніше серед жінок у всьому світі онкологічне захворювання, яке залишається головною причиною смертності. І, незважаючи на значні успіхи мамології за останні десятиліття, проблеми профілактики, ранньої діагностики раку, а також лікування і реабілітації жінок, ще довго залишатимуться актуальними.

     Рак молочної залози відноситься до зовнішньої локалізації, яка доступна спостереженню і пальпації, тому є всі основи вважати, що рак повинен діагностуватися на ранніх стадіях. Проте, на жаль, так не є. Кожна жінка повинна зробити самообстеження грудної залози своєю життєвою звичкою. Для виявлення онкопатології молочної залози існує три методи скринінгу:

- самообстеження;

- клінічне обстеження;

- мамографія.

     Помилки щодо правильної тактики при злоякісних пухлинах зустрічаються ще на долікарському етапі. Недостатнє усвідомлення населення власної відповідальності за стан свого здоров’я, свідоме небажання при потребі поступати згідно з рекомендаціями науки, безуспішне лікування "нетрадиційними" методами - це, з психологічної точки зору, своєрідні фобії перед об’єктивним діагнозом, і, як наслідок - занедбання хвороби.

Діагноз "рак" передбачає агресивні, лікувальні дії - обширні операції, променеву та хіміотерапію. Часто жінки впадають у шоковий стан: відчай, страх, самотність. Тому дуже важлива підтримка рідних, яка допомагає успішному лікуванню та видужанню.

Пам’ятайте, що рак - незаразна хвороба, тому фізична близькість не погіршить стан хвороби. Ви не можете підхопити рак завдяки будь-яким контактам - обіймами, поцілунками чи навіть статевими відносинами.

Запрошуємо переглянути виставку, яка підкаже, як можна самообстежити свої молочні залози, підкаже про сучасні можливості профілактики та лікування, а також як підтримати близьку вам людину, у якої виявлено рак молочної залози.

Бажаємо всім здоров’я!!!