Тернопільська обласна наукова медична бібліотека


        http://te-rada.org/list/?type=view&id=10071

        21 березня 2019 року в Тернопільській обласній науковій медичній бібліотеці відбулася зустріч з автором книг "Графологія - засіб пізнання себе та інших" та "Рукопис розкаже про людину багато" Дмитром Штокалюком. Присутні мали змогу поспілкуватися з автором і ознайомитися з графологією як наукою про почерк.

Як зазначає автор, графологія – це дуже цікава і пізнавальна царина психології, яка дозволяє глибше пізнати себе та свої можливості, а також оточуючих. За її допомогою встановлюють індивідуально-психологічні риси людини у вигляді позитивних та негативних проявів характеру, типів темпераменту, визначення психологічної сумісності чи несумісності людей, складання психологічних портретів політиків та історичних постатей. Станом на сьогоднішній день, графологія є ноу-хау для України, адже в період радянської окупації всі невигідні науки нищились комуністичною владою і через це ця гілка психології не достатньо розвинена в Україні, на відміну від провідних країн світу типу Ізраїлю, США, Франції, ФРН та інших, в котрих застосовують її для підбору персону, вивчення особистості тощо.

Загальновідомим фактом є той, що не має двох однакових почерків. Це викликано, тим що ми всі різні в психологічному та фізичному аспектах і це відображається в манускрипті та підписі. Графологія на відміну від інших психологічних методик є доволі простою у використанні, необхідно лише зразок почерку чи підпису для встановлення індивідуальних рис особистості. Приблизна точність результату аналізу рукопису та підпису становить 90-95%. Графологія дозволяє психологічно змінитись. Для цього потрібно підкорегувати певні графологічні ознаки в почеркові та підписі. Це вид психотерапії має назву «графотерапія». Отож, бажаємо вам успіхів в пізнанні себе та інших за допомогою графології.